Logo projektu DoradaUnia Europejska logo
Sala wykładowa, widok na rzędy pustych krzeseł

Polecamy poniższe propozycje wydarzeń

Kolejna odsłona wydarzenia "Kraków naprawdę dla wszystkich"

Muzeum Krakowa zaprasza na kolejne wydarzenia z cyklu "Kraków naprawdę dla wszystkich".

W ramach cyklicznych wydarzeń organizowanych przez Muzeum Krakowa można wziąć udział w niezwykle ciekawych, dostępnych wydarzeniach kulturalnych, podczas których będzie okazja doświadczyć rzeczy niecodziennych, poznać Kraków takim, jakiego nie mieliśmy jeszcze możliwości odkryć. 

W listopadzie wydarzenia te to m.in. spacer miejski po Cmentarzu Rakowickim, podczas którego przewodniczka przybliży uczestnikom niezwykłych mieszkańców Krakowa (m.in. patriotów, uczonych, poetów, artystów), w wyjątkowy sposób zapisanych w historii tego miasta.

W ramach inicjatywy będzie można ponadto wziąć udział w wystawie wraz z przewodnikiem, który przybliży uczestnikom temat dramatu drugiej wojny światowej i jej konsekwencji w dziejach Krakowa i życia jego mieszkańców, przede wszystkim ludności żydowskiej. 

Będzie można także wziąć udział w warsztatach dotyczących fascynującego tematu, jakim jest postęp technologiczny, którego jesteśmy świadkami na co dzień. Czy ktoś jeszcze pamięta czasy bez internetu? A przecież nawet wtedy pojawiały się innowacyjne urządzenia, o czym będzie można usłyszeć na dedykowanych warsztatach oraz podczas wystawy z audiodeskrypcją.

Szczegółowe informacje, w tym dotyczące możliwości dojazdu i wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, dostępne są na stronie organizatora.

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

 

Zobacz więcej materiałów