Logo projektu DoradaUnia Europejska logo
Zdjęcie przedstawiające kobietę z rozłożonymi rękami zwróconą ku słońcu

Poznaj nasz portal

O portalu

Witamy Was ciepło na portalu DORADA. Rozgośćcie się tu i korzystajcie z materiałów, które powstały dla Was, studentek, studentów oraz całej społeczności akademickiej.  

Znajdziecie tu wiele interesujących artykułów popularnonaukowych pomocnych w rozwoju osobistym i zdobywaniu wiedzy. 

Opublikowane dotąd artykuły związane są tematycznie m.in. z profilaktyką zdrowia psychicznego,  radzeniem sobie ze stresem i uzależnieniami, budowaniem relacji społecznych, szukaniem wsparcia psychologicznego, dbaniem o swoje zdrowie i poczucie wellbeing. Znajdują się w nich cenne spostrzeżenia, które pomogą Wam w studiowaniu, ale także w życiu pozauczelnianym. Sukcesywnie będą pojawiać się nowe artykuły poszerzające obecną tematykę o inne obszary m.in. wspierające work-life balance oraz skuteczne metody przyswajania wiedzy i organizację czasu. 

Portal DORADA oferuje również dziesięć krótkich filmów edukacyjnych w postaci vlogów, wyjaśniających działanie różnych aplikacji i programów  wspierających naukę. Znajdziecie je w zakładce „Filmy”.

Zdjęcie przedstawiające kobietę z rozłożonymi rękami zwróconą ku słońcu

Jeśli macie ochotę sprawdzić swoje predyspozycje lub mocne/słabe strony, zachęcamy Was do wypełnienia krótkich autotestów, które pomogą ukierunkować Wasze nastawienie do nauki. Autotesty to forma psychozabawy, dzięki której przekonacie się m.in. czy jesteście kreatywni, uzależnieni od Internetu, czy macie problem z prokrastynacją, czy mapy myśli są dla Was.

Na podstronie „Wydarzenia” zamieszczamy propozycje ogólnokrajowych przedsięwzięć, które naszym zdaniem zasługują na uwagę i bliższe poznanie.

Jeżeli wolicie przeglądać treści na telefonie, zachęcamy do pobrania aplikacji mobilnej DORADA, dzięki której będziecie mogli/mogły zapoznać się z materiałami w wygodny sposób.

Chcielibyśmy, aby portal DORADA stał się bazą wiedzy dla różnych środowisk akademickich, a także był inspiracją do poszukiwania dalszych informacji na zasygnalizowane tu tematy.

Portal DORADA powstał, aby wspierać przede wszystkim studentów, w tym również osoby z różnorodnymi potrzebami i niepełnosprawnościami, w nauce na studiach, edukacji i rozwoju osobistym.

Portal został stworzony w ramach projektu „Odpowiedzialne wsparcie i zrównoważony rozwój” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza - Edukacja – Rozwój. 

Zapraszamy.

Na portalu wykorzystano zdjęcia z serwisu Pexels.

Zobacz, co oferujemy